Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Stowarzyszenie

Głos Ustanowa


Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18-04-2018 09:10
Sprzedam orbitrek, dobry sprzęt, może ktoś poszukuje http://allegro.pl/
orbitrek-domyos-ve
710-i7297736201.ht
ml

17-04-2018 16:51
Market Dino powstaje na ul. Głównej pomiędzy Sadową i Polną!

17-04-2018 13:57
Wg. info z Gim ny wykonawcy popsul się samochod. Podobno jutro to już na pewno zaczną Frown

16-04-2018 08:59
Dziś 16 kwiecień dziury na ulicach coraz większe! Czy coś wiadomo kiedy w końcu zacznie się łatanie ulic???

12-04-2018 13:58
https://www.facebo
ok.com/Ustanow/pho
tos/pcb.1724706427
623420/17247050142
90228/?type=3&theat
er

Nowa szkoła podstawowa - Eureka

Program prywatnej szkoły podstawowej Eureka zakłada indywidualne podejście do ucznia i procesu edukacji. Stare "papierowe metody", które zmuszały nas do rysowania zbiorów na kartce zostały zastąpione praktycznymi umiejętnościami.
Po co rysować coś, co faktycznie można podzielić na zbiory i dowolnie przesuwać dodając i odejmując. Niby takie proste działanie, a jak zmienia podejście dziecka do poznawania tego, co na pierwszy rzut oka wydaje się być trudne i niezrozumiałe.

Eureka to szkoła o profilu przyrodniczo-językowym, która poza obowiązkową podstawą programową będzie realizować autorski program nauczania napisany przez prof. Edytę Gruszczyk-Kolczyńską - wybitną badaczkę uzdolnień u dzieci. Czy zatem jest to szkoła tylko dla dzieci zdolnych, otóż nie. Na spotkaniu informacyjnym Pani Profesor udzieliła wyczerpującej prelekcji jak rozpoznać dziecko zdolne i jak zaznaczyła każde jest potencjalnie uzdolnione, tylko niekiedy trzeba stymulować
i czekać na odpowiedni moment. Dzieci ciekawe świata, zadające ciągłe pytania "dlaczego?", odnajdujące drobne różnice lub anomalie - to właśnie dzieci zdolne. Szkoła ma za zadanie zaspokajać i pobudzać ciekawość dzieci i tym samym zachęcać do nauki.

Szkoła Eureka proponuje również ciekawy pakiet zajęć dodatkowych z astronomii, malarstwa, muzyki oraz zajęć sportowych.

Założycielka szkoły Pani Olga Woźniak podczas spotkania podkreślała jak ważny jest dla niej wysoki poziom nauczania języka angielskiego. Wspólnie z Panią Beatą Joanną Jesionkiewicz nauczycielem i metodykiem języka angielskiego przedstawiły proponowany program nauczania dla klasy pierwszej i zerówki.

Kadra szkoły jest na prawdę imponująca, a Pani Olga Woźniak ma pomysł na szkołę i go realizuje.
Czy przy takiej ilości zajęć i programie dzieci znajdą czas na zabawę?
O dziwo tak, zajęcia zaczynają się o 8: 30 i trwają do godziny 13:00, potem jest półtorej godzinna przerwa rekreacyjna przeznaczona na obiad i "wybieganie się" na świeżym powietrzu. Od 14:30 do 16:30 trwa kolejny blok edukacyjny.

Szczegółowy plan dnia, program, status oraz inne informacje dostępne są na stronie internetowej szkoły www.szkola-eureka.pl.Zamieszczona jest również relacja filmowa i wypowiedź prof. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej na temat uzdolnień u dzieci. Link

Czy szkoła Eureka ma szansę w starciu z innymi prywatnymi
i publicznymi placówkami w okolicy? Wydaje mi się, że tak.

Posyłając dziecko do Eureki zapewniamy mu odpowiednią opiekę dydaktyczną, pełen pakiet zajęć dodatkowych rozwijających jego zainteresowania, grupę znajomych z sąsiedztwa i dajemy szanse na lepszy start.
Co taka szkoła jak Eureka daje nam rodzicom? Mi osobiście poczucie bezpieczeństwa, że dziecko nie jest pozostawione samo sobie w imię zasady: "jak będzie chciało, to wszędzie się nauczy" oraz uniezależnia od wożenia dziecka z domu do szkoły, ze szkoły na zajęcia dodatkowe itd.

Czy warto, czy nas stać i czy oby jest to najlepsze rozwiązanie dla naszego dziecka, to musimy ocenić sami.A tak ma wyglądać nowa szkoła

Komentarze

#1 | Seta dnia maj 06 2012 14:58:25
Szkola zapowiada sie imponujaco! Smile Nasz Ustanow jest coraz bardziej "miejski". Przychodnia, apteka, dwa super sklepy, dwa przedszkola. Miala byc stacja benzynowa ale cisza w tym temacie.
Ciekawe co jeszcze nam "przybedzie"?
Tylko nie wiem czy to dobrze, czy tez wrecz przeciwnie Frown Ja z miasta ucieklam na wies - a miasto idzie za mna! Frown
#2 | barozi dnia maj 06 2012 20:47:48
Też uważam że tego rodzaju inwestycje to super sprawa. Dzięki temu do kasy gminy trafi więcej pieniążków z podatków co miejmy nadzieję przełoży się na inwestycje.
I tak jak napisała autorka wpisu: samemu trzeba się zastanowić czy nas na nią stać oraz czy da więcej niż zwykła szkoła i nasze własne zaangażowanie.
#3 | nota -Anna Fogel dnia maj 14 2012 21:45:55
Po 3 letnim pobycie dziecka w przedszkolu Kidi jest ono niebywale ukształtowane społecznie, bardzo samodzielne i - jeżeli można o tym mówić w przypadku 6-latka- świetne w angielskim. To niestety w porównaniu ze starszym dzieckiem dramatyczna różnica. Myślę, że w szkole będzie realizowana podobna filozofia nauki i wychowania.
A dla tej częsci gminy powstanie szkoły na pewno będzie niezwykle korzystnym bodźcem. Trzymam kciuki i gratuluje tempa prac.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony
Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.09
8,047,881 unikalne wizyty