Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Reklama


Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Stowarzyszenie

Głos Ustanowa


Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-08-2015 15:36
Zapraszam na relację ze spotkania i konsultacji z LGD Perły Mazowsza http://www.gabryel
in-i-okolice.pl/41
9941857

21-08-2015 15:13
Mieszkancy juz skladaja protesty do Wojta.

21-08-2015 14:45
Tym razem zwykłe protesty nie pomogą, coś mi się wydaje, że są zdeterminowani, by kanalizacja nigdy nie powstała. Wyborcze obietnice?

21-08-2015 10:48
Jak dalej nikt nie bedzie sie interesowal co robi gmina to powstanie oczyszczalnia w centrum Ustanowa.

27-07-2015 14:44
Umowa na remont linii kolejowej 8 podpisana z wykonawcą! http://gabryelin.c
ba.pl/news.php?rea
dmore=65

Oczyszczalnia.......

WNIOSEK DO PLANU ZAGOSPODAROWANIA PRZESTRZENNEGO
DLA WSI USTANÓW

My niżej podpisani mieszkańcy miejscowości Nowinki, wnioskujemy o nie zmienianie przeznaczenia działki nr 303 w Ustanowie oraz którejkolwiek z działek położonych pomiędzy torami a rzeką Czarną/Zieloną w tej miejscowości (patrz załącznik graficzny). Jednocześnie zgłaszamy uwagi do uchwały nr IX.62.2015, która została zatwierdzona 30 czerwca br. przez Radę Gminy Prażmów. Sprzeciwiamy się lokalizacji oczyszczalni ścieków (w wersji tzw. rezerwowej dla przyszłej budowy sieci kanalizacyjnej) na działce nr 303 w Ustanowie oraz na którejkolwiek z działek położonych pomiędzy torami a rzeką Czarną/Zieloną w tej miejscowości.

Głos Ustanowa Lipiec 2015

SCHRONISKO CMENTARZYSKO


TEKST I ZDJĘCIA Z NADWISLA.PL
Pod koniec czerwca piaseczyńscy śledczy skierowali akt oskarżenia do sądu. Dotyczy on właścicieli lecznicy dla zwierząt i przytuliska, które znajdują się w Wągrodnie.

Obydwaj mężczyźni są oskarżeni o znęcanie się nad psami poprzez przetrzymywanie ich w skrajnie nieodpowiednich warunkach. – Według naszych ustaleń doprowadzili w ten sposób do śmierci nie mniej niż 26 psów – informuje Artur Wańdoch, wiceszef Prokuratury Rejonowej w Piasecznie. Weterynarzom grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Chodź na rower !


W najbliższą niedzielę - 19 lipca zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek do wspólnego rowerowania. „Chodź na rower – po powiecie” – to nowy cykl wycieczek rowerowych z przewodnikiem, w którym każdy niezależnie od posiadanego roweru, czy też kondycji fizycznej może wziąć udział. Akcja jest bezpłatna. Dla rowerzystów czekają 3 zróżnicowane tematycznie i dystansowo trasy, po najciekawszych zakątkach Powiatu Piaseczyńskiego. Organizatorzy zadbali również o dodatkowe atrakcje dla uczestników m.in.: losowanie nagród sportowych, kamizelki odblaskowe oraz ubezpieczenie na czas trwania wycieczki, sponsorowane przez Aviva Sp. z o.o.

Kanalizacja

Szydło z worka wychodzi powoli na sesjach naszej Rady Gminy. 30 czerwca na IX sesji Rada podjęła uchwałę o zmianie planu zagospodarowania przestrzennego dla części Ustanowa, wprowadzając lokalizację oczyszczalni ścieków na działce nr. 303 za torami

Zarządzenie Wójta
Wprowadza się zakaz podlewania ogródków przydomowych, działkowych, tuneli foliowych, upraw rolnych, terenów zielonych oraz napełniania basenów z wodociągu gminnego w godz 8-22.

10 LAT strony www.USTANOW.pl

1 LIPCA 2015r. minęło 10 lat od założenia naszej strony!

Chodniki...

Panowie przysłani przez kuratora sądowego toczą nierówną walkę z naszym zaniedbanym chodnikiem. Pomimo starania, nie są w stanie zrobić tego szybko - mają do dyspozycji łopaty i gracę, która się właśnie rozpadła. Prosiłam w gminie o...

PIKNIK PIKKOLO

Wygenerowano w sekund: 0.08
5,171,339 unikalne wizyty